Sakrament małżeństwa

Uprzejmie informuję, że w Kościele Parafialnym pw. Św. Marcelina w Rogalinie, Sakrament Małżeństwa mogą zawrzeć osoby zamieszkałe w parafii, jak również goście. Bardzo proszę o wcześniejsze zgłoszenie się w biurze parafialnym, które znajduje się na probostwie (biały budynek za Kościołem), lub telefonicznie (tel. (61) 8-138-345), w celu zarezerwowania terminu, a także dopełnienia wszelkich formalności.

Dokumenty potrzebne do zawarcia Sakramentu Małżeństwa Konkordatowego:

Uwaga! Spisanie protokołu przedślubnego jest na 3 miesiące przed ślubem

• Jeśli protokół przedślubny ma być spisany w Rogalinie, wówczas:
    1. Dowody osobiste.
    2. Metryka chrztu, z informacją o sakramencie bierzmowania – ważna 3 miesiące od daty jej wystawienia.
    3. Ostatnie świadectwo szkolne, na którym znajduje się ocena z lekcji religii ( do wglądu).
    4. Zaświadczenie o ukończonej katechezie przedmałżeńskiej.
    5. Zaświadczenie z poradni rodzinnej.
    6. Zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego stwierdzające stan wolny kandydatów (trzy jednobrzmiące egzemplarze) – ważne 3 miesiące od daty wystawienia.
    7. Pisemna zgoda Ks. Proboszcza z Parafii narzeczonej na spisanie protokołu przedślubnego i pobłogosławienie związku małżeńskiego w Rogalinie.
  • Jeśli protokół zostanie spisany w rodzinnej parafii narzeczonej, a w Rogalinie ma być ślub, wówczas:
    1. Licencja z parafii, w której będzie spisany protokół przedślubny.
    2. Dane świadków: imię i nazwisko, data urodzenia, zawód, dokładny adres.