I Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019 – Parafia pw. Św. Marcelina Rogalin.

 1. W poniedziałek o godz. 18.00 Nowenna do Św. Ojca Pio. Przed Mszą Św. będzie uroczyste wyniesienie relikwii Św. Ojca Pio, Msza Św., a następnie Nowenna i na zakończenie uroczyste Błogosławieństwo relikwiami Świętego Ojca Pio. Zapraszam drogich Parafian i Gości.
 2. W środę w Radzewicach Msza Św. o godz. 18.00 połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a także Droga Krzyżowa.
 3. Spotkanie Grupy Biblijnej odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 na salce. Będzie omawiana Ewangelia Św. Jana rozdz. 8 i 9.
 4. Droga Krzyżowa będzie w Rogalinie w piątek o godz. 18.00 i Msza Św. Wcześniej o godz. 17.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. Na Gorzkie Żale zapraszam w niedzielę o godz. 15.00. Po nabożeństwie Mszy Św. już nie będzie. W Radzewicach Gorzkie Żale śpiewać będziemy po Mszy Św. o godz. 10.00.
 6. Już dziś pragnę poinformować, że spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się za dwa tygodnie 21 marca w czwartek o godz. 19.00 na salce. Przedmiotem spotkania będzie podsumowanie wizytacji kanonicznej Księdza Biskupa oraz przygotowanie Parafii do peregrynacji kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.
 7. Zbiórka wszystkich ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 10.00 na salce, a zbiórka najmłodszych ministrantów razem z rodzicem odbędzie się o godz. 11.00 również na salce. Zapraszam także chętnych do podjęcia posługi ministranckiej.
 8. Daninę diecezjalną możemy składać do koszyczka w czasie składki podczas Mszy Św. lub na Gorzkich Żalach. Koperty z nadrukiem możemy otrzymać od ministrantów, którzy stoją przy wyjściu z kościoła.
 9. Dziękuję tym rodzinom, które posprzątały kościół.
 10. W dniu dzisiejszym przed kościołem ministranci do koszyczka będą zbierać ofiary na rzecz misji tzw. Ad Gentes. Okażmy swoja szczodrobliwość wobec krajów misyjnych i chciejmy je wspomóc finansowo, gdzie nie ma chleba.
 11. Przed kościołem u ministrantów można nabyć prasę katolicką – Przewodnik Katolicki.
 12. Intencje Mszalne.