XIX Niedziela Zwykła – 12.08.2018 – Parafia Św. Marcelina Rogalin.

  1. W poniedziałek o godz. 18.00 Nowenna do Św. Ojca Pio. Przed Mszą Św. będzie uroczyste wyniesienie relikwii Św. Ojca Pio, Msza Św., a następnie Nowenna i na zakończenie uroczyste Błogosławieństwo relikwiami Świętego Ojca Pio. Zapraszam.
  2. We wtorek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Św. zbiorowa w intencji kilku zmarłych z oprawą muzyczną, uroczyście, a na koniec Mszy Św. będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji tych zmarłych, za których była odprawiana Msza Św.
  3. W środę 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. i 98 rocznica Cudu nad Wisłą. Msze Św. w tym dniu będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę: Rogalin godz. 8.00 i 11.30, a w Radzewicach o godz. 10.00. Bardzo proszę o przyniesienie na Mszę św. ziół i kwiatów. Na każdej Mszy św. będą święcone. W tym dniu Panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą przed Kościołem zbierały do koszyczka ofiary na rzecz Caritas Archidiecezji Poznańskiej. W tym dniu,  o godz. 11.30 będzie odprawiona Msza Dożynkowa, jako dziękczynienie za tegoroczne zbiory z naszych pól, ogrodów i działek.
  4. W każdy piątek przed Mszą Św. w Rogalinie o godz. 17.30 jest wystawienie Najśw. Sakramentu, oraz odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam na wspólną modlitwę, jak również na Mszę Św.
  5.  Dziękuję tym rodzinom, które posprzątały kościół i ofiarowały kwiaty.
  6. Przed kościołem u ministrantów możemy nabyć prasę katolicką – Przewodnik Katolicki.
  7. Intencje Mszalne.
  8. W miniony poniedziałek zmarł ś.p. Ksiądz Włodzimierz Wygocki, pierwszy proboszcz tej Parafii. Jego pogrzeb odbył się w środę w Poznaniu na Nowinie, Par. Dobrego Pasterza. Jako obecny proboszcz, przy pomocy Rady Duszpasterskiej zorganizowaliśmy 18 osobową delegację na pogrzeb. Na grobie Ks. Wygockiego został złożony wieniec z wypisanymi szarfami od całej naszej Parafii, jako podziękowanie za jego lata posługi kapłańskiej w Parafii Rogalin. Również brał udział poczet sztandarowy. Myślę, że godnie nasza Parafia pożegnała i odprowadziła swojego pierwszego Proboszcza na miejsce wiecznego spoczynku. W intencji Ks. Włodzimierza Wygockiego będą odprawione Msze Św. : 14 sierpnia o godz. 18.00 od rodz. Buko, 11 września o godz. 18.00 od Parafian, 2 października godz. 18.00 również od Parafian. Od mieszkańców Świątnik będą odprawione cztery Msze Św. : 10 stycznia, 14 stycznia, 10 lutego i 6 marca. Również zmarł nasz Parafianin, ś.p. Jerzy Dorada. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Najpierw Msza Św. o godz. 11.00 w kościele w Rogalinie, następnie pochówek na cmentarzu w Rogalinku. Polećmy tych zmarłych, Ks. Włodzimierza Wygockiego i Pana Jerzego Doradę Miłosierdziu Bożemu.